Solární sprcha se hodí kamkoliv, kde svítí přes den sluníčko a kde máte přívod vody. K napojení této sprchy nebudete potřebovat žádnou elektrickou přípojku ani tepelnou energii. Teplo si totiž sprcha získává ze sluníčka, takže jde o ekologický a také velice ekonomický způsob, jak získat na zahradě teplou vodu, kterou si můžete sami volně regulovat a můžete se kdykoliv osprchovat. Solární sprcha je nejvděčnějším pomocníkem u bazénu, protože se můžete osvěžit, když jdete do bazénu a můžete se také opláchnout, v případě, že vycházíte z chlorované vody.

nová konev

Potěšení a příjemné osvěžení

Tento druh sprchy potěší všechny zahrádkáře a milovníky chatek. Sprcha se totiž instaluje pouze na přívod studené vody, která je však vhodná k používání a očistě těla. Prostřednictvím slunečního záření se tělo sprchy nahřívá a díky tomu můžete mít teplou nebo i vlažnou vodu na osprchování.

padající voda

  • Sprcha je vždy vyrobena z odolného a pevného plastu.
  • Zejména vhodná je před vstupem do bazénu. Díky tomu nemusíte přidávat tolik chemie do vody v bazénu, protože jakmile ze sebe smyjete dopředu zbytky nečistot, ale také například trávu z nohou, krémy z těla a další drobnosti, které ani nevnímáme, pak udržujete kvalitu vody v bazénu ještě v lepší kondici. Na pokožce každého plavce se totiž nečistoty usazují, a aniž bychom to vnímali, tak je vnášíme do bazénové vody, kterou pak musíme čistit vysokými dávkami chemie, obzvláště v letních měsících, kdy je voda v bazénu podrobována každý den zatěžkávacím zkouškám. Naučte to i děti, že se mají osvěžit, než vejdou do bazénu a sami uvidíte, že bazénové chemie budete používat čím dál tím méně.

sprchová hadice

  • V každém balení k solární sprše najdete vše, co budete potřebovat na její instalaci https://www.chlorito.cz/solarni-sprcha.
  • Běžně sprchy nejsou přenosné, protože jakmile si jednou vyberete místo, kam sprchu umístíte a pevně ji připevníte a nainstalujete k vodovodní přípojce, tak se s ní již nedá manipulovat. Ovšem můžete ji odmontovat a následně postavit a upevnit na jiné místo.