Tyto údaje jsou částečně důsledkem diabetu typu 1 – poruchy, kdy tělo není schopno produkovat inzulín. Zbývajících 90 procent však trpí diabetem typu 2, což lze předejít i reverzibilnímu.
U diabetu typu 2 produkuje organismus inzulin, ale není schopen ho používat, takže hladina glukózy v krvi stoupá. Chcete-li povzbudit tělo, aby účinněji užíval inzulín, změňte svůj životní styl pomocí těchto preventivních opatření:

inekce

Vyjmout cukr
Cukr není jen sladkosti a koláče, ale i sacharidy, jako je bílý chléb, těstoviny a brambory, které se v těle otáčí cukrem. Omezte sladké nápoje a místo toho se snažte pít více vody. Pokud stále potřebujete sladký zásah v čaji nebo kávě, zkuste místo toho sladilo stévií.

Vybírejte pravé ovoce a zeleninu
Obě jsou zdroji přírodního cukru, některé z nich budou mít nižší vliv na hladinu glukózy. Bobule, listový salát a zelenina jsou dobré možnosti. Jezte běžně jablka a mrkev a meloun a banány v malém množství.

stříkačka

Svačinky s ořechy
Neobsahují téměř žádné sacharidy, ale spousty zdravých tuků. Vyzkoušejte několik mandle, nebo vlašské ořechy. Tyto patří k nejvíce stravitelným. Nezapomeňte se držet dávkování, stačí hrst, protože mají vysoké kalorie.

Hýbejte se
Potřebujete nejméně 150 minut cvičení týdně ke zlepšení hladin glukózy v krvi. Dá se to zvládnout za méně než 25 minut denně. Nejste milovník tělocvičny? Vyzkoušejte chůzi a vybudujte delší dobu při nízké intenzitě.

Neseďte jen
V průměru strávíme 48 týdnů ročně sezením u našich stolů. Výzkum odhaluje, že čím delší dobu strávíte, tím je vyšší rezistence na inzulín. Vstávejte a choďte každou hodinu, abyste urychlili metabolismus a snížili riziko cukrovky.

inzulín

Zvolte aktivní jízdu
V těchto dnech jsme více sedíme a používáme automobily příliš často. Jedna jízda z pěti vozů je vzdálena pod jeden kilometr. Zkuste se třeba občas projet do práce na kole, pokud můžete a klidně si přivstat. Zkrátka vyhýbejte se používání automobilů na krátké trasy.